Procesai ir skirtumai tarp „galvų medžioklės“ ir įprasto įdarbinimo
  Naujienų sąrašas

  Kas yra tiesioginė kandidatų paieška ir kuo ji skiriasi nuo įprastos personalo atrankos?

  Kas yra tiesioginė kandidatų paieška ir kuo ji skiriasi nuo įprastos personalo atrankos?

  Šiuolaikiniame verslo pasaulyje įdarbinimo procesas apima įvairius aspektus, todėl šis procesas turi keletą jį apibūdinančių terminų. Pavyzdžiui, tiesioginė kandidatų, vadovų paieška ir įdarbinimas arba „galvų medžioklė“ (angl. headhunting) suteikia tą patį rezultatą, tačiau šio proceso atlikimui yra naudojama skirtinga taktika. Šiame straipsnyje apibrėžiama tiesioginė kandidatų paieška, aprašoma, kuo ji skiriasi nuo įprasto personalo paieškos ir atrankos proceso bei paaiškinami šių veiksmų esminiai skirtumai.

  Kuo skiriasi tiesioginė paieška ir įprasta personalo atranka?

  Kandidatų paieška ir įdarbinimas siekia išspręsti tą pačią problemą – įdarbinti aukščiausios kvalifikacijos kandidatą laisvoje darbo pozicijoje. Nors abu požiūriai turi tą patį tikslą, jų metodai yra gana skirtingi.

  Tiesioginė paieška

  Tiesioginė paieška, taip pat žinoma kaip vadovų paieška – procesas, kurio metu yra ieškoma geriausio įmanomo kandidato užimti pareigas. Daugeliu atvejų įmonės naudoja tiesioginę darbuotojų paieškos strategiją, o ne tradicinį personalo atrankos metodą, kad nustatytų ir samdytų kompetentingus darbuotojus. Tiesioginės paieškos atstovai paprastai kreipiasi tik į samdomus specialistus, kurie aktyviai neieško naujo darbo (pasyvūs kandidatai) ir būtų idealus variantas ieškomo darbo pozicijai. Tiesioginės paieškos atstovai pateikia darbo pasiūlymus potencialiems kandidatams, dažniausiai savo srities ar pramonės lyderiams, kad suviliotų juos palikti einamas pareigas ir pasirinktų naują darbo vietą.

  Kaip atrodo „galvų medžioklės“ procesas?

  • Nustatomas naujo darbuotojo poreikis

  • Įvardijami reikiami įgūdžiai ir patirtis

  • Identifikuojami pasyvūs kandidatai

  • Vykdoma kandidatų/vadovų atranka

  • Atliekamas interviu ir įvertinimas kandidatas

  • Pratęsiamas darbo pasiūlymas

  Personalo paieškos ir atrankos procesas

  Tai yra dažniausiai naudojama praktika nustatant potencialius kandidatus ir samdant naujus darbuotojus. Darbo ieškantys asmenys paprastai dažniau randa laisvą darbo vietą ieškodami pozicijų darbo skelbimuose, o ne per tiesioginių paieškų atstovus ar personalo atrankos specialistus, kurie ieško kandidatų. Šie personalo atrankos specialistai gali dirbti agentūroje, taip pat dažnai užima žmogiškųjų išteklių srities poziciją įmonėje, turinčioje atviras pareigas.

  Kaip vyksta įdarbinimo procesas?

  • Nustatomos laisvos darbo pozicijos

  • Sukuriamas darbo aprašymas

  • Paskelbiama laisva pozicija darbo skelbimų portaluose

  • Ieškoma kandidatų

  • Atliekamas darbo pokalbis ir įvertinamas kandidatas

  • Peržiūrimas darbo pasiūlymas ir kriterijai

  • Pratęsiamas darbo pasiūlymas


    ​Nors abiejų įdarbinimo procesų tikslas yra tas pats – surasti tinkamą kandidatą užimti laisvą darbo poziciją – tiek paprasto įdarbinimo, tiek „galvų medžioklės“ procesai truputį skiriasi. Įsivertinus savo poreikius, kiekviena įmonė sprendžia pati koks būdas yra tinkamiausias. Geriausias variantas išsiaiškinti yra pabandyti tiek įprasto įdarbinimo, tiek tiesioginę kandidatų paieškos paslaugą ir įsivertinti, kokiais būdais ieškoti darbuotojų yra geriausia ir efektyviausia. 

  Stafferty Corporate Websites
  Загрузка...
  Хочу в Stafferty!
  Загрузка...
  Заявка на услугу
  Загрузка...
  Logo Stafferty
  Загрузка...
  Logo Stafferty
  Загрузка...
  Logo Stafferty
  Загрузка...