Užtikrinai darbo pokalbį – valio! Žinom, kad darbo pokalbiai kelia daug nerimo, tačiau jo gali išvengti, kai žinai, kokias klaidas daro kiti kandidatai. Šiame straipsnyje apžvelgsime penkias pagrindines klaidas, kurias kandidatai linkę daryti darbo pokalbių metu.

Vėlavimas

Nesvarbu, ar susitikimo tikslas asmeninis, ar dalykinis, bet kokiu atveju stengiesi nevėluoti. Darbo pokalbiai nėra išimtis. Vėlavimas yra viena didžiausių klaidų, kurias gali padaryti kandidatas. Norint to išvengti, apskaičiuok laiką, per kurį atvyksi į darbo pokalbio vietą. Jei atvykai kiek anksčiau, stebėk, kas vyksta aplink tave – taip susidarysi įspūdį apie įmonę. Jei darbo pokalbis vyksta nuotoliu, prieš pokalbį patikrink, ar visa reikalinga įranga veikia, ir prisijunk laiku.

Netinkama apranga

Pirmajam įspūdžiui palikti užtenka kelių sekundžių, o tavo drabužiai atlieka svarbų vaidmenį šiame procese. Tinkamai apsirenk darbo pokalbiui, net jei jis vyksta nuotoliu. Jei pokalbis vyksta gyvai, pasidažyk kiek įmanoma kukliau, nesikvėpink stipriais kvepalais, bei patikrink, ar tavo šukuosena ir nagai tvarkingi.

Nepasiruošimas

Pasiruošimo trūkumas yra visiškas galimybių naikintojas, kurį darbdaviai gali pastebėti nuo pirmųjų susitikimo sekundžių. Norint palikti geriausią įspūdį, atlik namų darbus: dar kartą perskaityk darbo skelbimą ir pozicijos aprašymą, pasidomėk įmonę, į kurią kandidatuoji, ir pagalvok apie atsakymus į standartinius darbo pokalbio klausimus.

Per ilgi arba per trumpi atsakymai

Darbo pokalbis yra dialogas, įtraukiantis abi puses, tačiau tai nėra susitikimas su draugu prie puodelio kavos. Net jei jautiesi patogiai su žmogumi, vedančiu darbo pokalbį, turėtum visada išlaikyti ribas. Taip pat turėtum vengti trumpų atsakymų ir kalbėti tik apie aktualius dalykus.

Telefono naudojimas

Tai – numeris vienas dalykas, kurį reikia padaryti, norint prarasti darbo pasiūlymą. Blaškymasis darbo pokalbio metu nėra mandagu, tačiau dėmesio sutelkimas į mobilųjį įrenginį darbo pokalbio metu yra absoliuti nepagarba ir pagrindinė raudona vėliava. Palik telefoną tylos rėžime arba visiškai jį išjunk.

Jeigu vengsi pagrindinių klaidų, kurias pristatėme šiame straipsnyje, turėsi daugiau šansų gauti darbo pasiūlymą. Stenkis elgtis ramiai bei profesionaliai ir esame įsitikinę, kad tau pasiseks!