Perdegimas darbe aukų nesirenka pagal užimamas pareigas – jį gali jausti bet kas. Jei dėl šio reiškinio nusprendei palikti savo darbovietę, svarbu daryti viską, kad jis nepasikartotų, todėl šiame straipsnyje pasidalinsime patarimais, kaip grįžti į darbo rinka ir ieškoti naujo darbo po perdegimo.

Atpažink perdegimą ir neskubėk

Pirmasis sėkmingos darbo paieškos žingsnis po perdegimo yra visiškai pripažinti tai, ką patyrei. Perdegimas yra daugiau nei tiesiog trumpalaikis streso jausmas – tai gali turėti ilgalaikį poveikį psichinei ir fizinei sveikatai. Prieš pradedant darbo paieškos procesą, labai svarbu duoti sau laiko atsigauti.

Iš naujo įvertink savo karjeros tikslus

Patyrus perdegimą, labai svarbu atsitraukti ir iš naujo įvertinti, ko iš tikrųjų nori iš darbo. Užduok sau tokius klausimus: „Kas ankstesniame darbe sukėlė perdegimą? arba „Kokios pozicijos labiausiai atitinka mano vertybes?“. Reabilitacijos etapo metu, iš naujo įvertinus savo profesinius tikslus, suprasi, ko reikia, norint priimti tinkamiausius sprendimus naujo darbo paieškose.

Nustatyk „raudonas vėliavėles“ potencialiuose darbuose

Ne visos darbo galimybės – vienodos. Po perdegimo labai svarbu atpažinti įspėjamuosius signalus darbo skelbimuose arba darbo pokalbių metu, kurie gali indikuoti toksišką darbo aplinką arba pernelyg didelius lūkesčius. Pernelyg didelis darbo krūvis, darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyros trūkumas arba nepakankamai vertinama darbuotojų gerovė yra keli „raudonų vėliavėlių“ pavyzdžiai.

Sukurk darbo paieškos strategiją

Darbo paieškos procesas gali būti bauginantis, ypač jei prieš tai buvusioje darbovietėje nukentėjai nuo perdegimo. Labai svarbu turėti ilgalaikę darbo paieškos strategiją, kuri leistų judėti į priekį be streso. Užuot kandidatuojant į dešimtis darbo vietų vienu metu, pirmenybę teik kokybei, o ne kiekybei. Nepamiršk nusistatyti ribų su savimi, pavyzdžiui, apriboti kandidatūrų skaičių per dieną arba pasakyti „ne“ personalo atrankų specialistų ar potencialių vadovų keliamam spaudimui.

Pasinaudok profesine patirtimi nepersistengiant

Tau gali kilti klausimas, kaip papasakoti apie perdegimą darbo pokalbių metu. Labai svarbu, kad tai, ką pasakoji, būtų sąžininga ir strategiška. Apibūdinant ankstesnę perdegimo patirtį, pabrėžk, kaip ji padėjo tau suprasti, ko iš tiesų nori iš būsimos pozicijos, stenkis nesifokusuoti tik į nemalonius šio reiškinio elementus.

Apsvarstyk alternatyvias karjeros galimybes

Jei grįžimas į darbą visai darbo dieną atrodo bauginantis, apsvarstyk apie laisvai samdomą darbą, laikiną darbą arba darbą puse ar net mažesniu etatu. Tokie sprendimai leidžia prisitaikyti neskubant ir paprastai suteikia daugiau lankstumo, o tai gali atnešti naudos, kol nesijauti pilnai atsigavęs (-usi) po perdegimo.

Kitame darbe nepamiršk psichologinės sveikatos

Ieškant naujo darbo, labai svarbu, kad psichologinė sveikata liktu svarbiu prioritetu, todėl ieškok įmonių, kurios turi geras darbuotojų gerovės politikas ir siūlo pagalbą savo darbuotojams. Darbo pokalbių metu nepamiršk pasiteirauti apie darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyrą, lankstaus darbo laiko galimybes ir įmonės kultūrą.

Nustatyk tikrovę atitinkančius lūkesčius ir švęsk mažas pergales

Galiausiai, ieškant darbo, neskriausk savęs. Idealios darbovietės paieška gali užtrukti ilgiau nei įprastai, ypač, jeigu vis dar jauti perdegimo padarinius. Todėl svarbu švęsti net mažiausias pergales darbo paieškos kelionėje, pavyzdžiui, kandidatavus į norimą darbo vietą arba susiorganizavus susipažinimo pokalbį.

Ieškoti naujo darbo po perdegimo gali būti sudėtinga, tačiau šį procesą reiktų paversti asmeninio ir karjeros tobulėjimo galimybe. Vadovaujantis mūsų gairėmis ir teikiant pirmenybę savo psichologinei sveikatai darbo paieškos metu, gali atrasti darbą, kuris atitiks tavo reikalavimus ir vertybes, o tai leis tau klestėti tiek profesiniame, tiek asmeniniame gyvenime.