
Darbo paieškos procesas neretai kelią įvairiapusį jaudulį, tačiau svarbu išvengti tipinių klaidų, kurios gali pakenkti įsidarbinimo galimybėms. Štai keli aspektai, kurių reikėtų vengti ieškant darbo.
Nenaudok to paties gyvenimo aprašymo visoms pozicijoms
Viena dažniausių klaidų yra to paties gyvenimo aprašymo naudojimas, kandidatuojant į atviras pozicijas. Skirk laiko pritaikyti savo CV ir/arba motyvacinį laišką konkrečiai pozicijai. Tai parodo, kad tau rūpi ir kad rimtai žiūri į galimybę.
Paisyk darbo skelbimo nurodymų
Visada laikykis darbo skelbimo nurodymų – jei prašoma siųsti CV PDF formatu arba pridėti motyvacinį laišką, būtinai taip ir padaryk. Nepaisydamas (-dama) šių nurodymų gali pasirodyti neprofesionaliai ir neatsakingai, o tavo kandidatūra gali būti iš karto atmesta.
Nekandidatuok į pozicijas, kurioms neturi patirties
Nors siekti aukštų tikslų yra gerai, venk kandidatuoti į poziciją, kuriai aiškiai neturi reikiamų įgūdžių. Darbdaviai nesitiki kandidatų, kurie neturi būtinos patirties ar kvalifikacijos. Sutaupysi tiek savo, tiek jų laiką, jei kandidatuosi tik į tas pozicijas, kurios atitinka tavo įgūdžius ir patirtį.
Kelis kartus patikrink savo kandidatūrą
Prieš paspaudžiant „siųsti“, patikrink savo CV ir motyvacinį laišką, kad nepaliktum ten ne tik gramatinių klaidų. Maža klaida gali palikti neigiamą įspūdį ir parodyti, kad nesi kruopštus.
Nebūk per daug atkaklus (-i)
Jei negavai atsakymo, gali pasiteirauti, kaip vyksta tolimesnis kandidatūros procesas, bet nebūk pernelyg įkyrus (-i). Vieno mandagaus priminimo el. paštu pakaks; daugybė laiškų ar skambučių gali sukelti neigiamą įspūdį.
Vengdami šių dažnų klaidų išsiskirsi darbo paieškoje dėl tinkamų priežasčių.