
Beveik visus įgūdžius galima įgyti, tačiau svarbiausia – rasti geriausią asmenybę, kuri atitiktų ne tik įmonės, bet ir komandos vertybes. Būtent todėl vadovai ir komandos lyderiai darbo pokalbio metu turi užduoti teisingus klausimus. Šiandien pateikiame šešis svarbiausius klausimus, kurie gali padėti nustatyti, ar kandidatas puikiai tinka komandai.
„Ar gali apibūdinti, kokioje darbo aplinkoje tu jautiesi geriausiai?
Kiekvienas kandidatas turi svajonių darbo aplinkos įsivaizdavimą kurioje įmanoma pasiekti geriausių rezultatų. Kai kurie žmonės klesti sudėtingose, procesų kupinose situacijose, o kiti renkasi greitą, lanksčią darbo vietą. Šis klausimas padeda vadovams nustatyti, ar kandidato svajonių darbovietė atitinka įmonės kultūrą. Jei lūkestis neatitinka realybės, kandidatui gali būti sunku prisitaikyti, o tai gali sukelti atsiribojimą arba didelę darbuotojų kaitą.
„Ar gali papasakoti, kada paskutinį kartą teko dirbti kartu su sudėtingu komandos nariu?“
Bendradarbiavimas ir konfliktų sprendimas yra glaudžiai susiję. Nepriklausomai nuo to, koks protingas yra kandidatas, gebėjimas rasti kompromisą sudėtingomis tarpasmeninėmis aplinkybėmis yra labai svarbus, norint išlaikyti sveiką komandos aplinką. Kandidato atsakymas atskleis turimus bendravimo gebėjimus, emocinį intelektą ir problemų sprendimo strategijas. Vadovai turėtų atsižvelgti į kandidatus, kurie, susidūrę su sunkumais, į juos reaguoja profesionaliai, žmogiškai ir yra pasiruošę tuos sunkumus spręsti.
„Kas tave labiausiai motyvuoja kasdieniuose darbuose?“
Kandidato motyvų supratimas gali padėti vadovams įvertinti jų įsitraukimo ir ilgalaikio įsipareigojimo lygį. Vienus žmones motyvuoja profesinis tobulėjimas, kitus – prasmingas darbas, finansinės paskatos ar komandinis darbas. Jų atsakymas turėtų atitikti tai, ką įmonė ir komanda iš tikrųjų gali pasiūlyti. Pavyzdžiui, jei kandidatą motyvuoja inovacijos, bet komanda laikosi griežtų procedūrų, prisijungęs kandidatas gali nesijausti visaverčiu komandos nariu.
„Kaip priimi grįžtamąjį ryšį ir konstruktyvią kritiką?“
Sutampantis požiūris į augimą – būtinas tiek profesiniam tobulėjimui, tiek bendradarbiavimui komandoje. Atkreipkite dėmesį į tai, kaip jie paaiškina ankstesnę patirtį su kritika – ar jie bando apsiginti, ar mato tai kaip galimybę tobulėti? Asmenų, kurie gerbia grįžtamąjį ryšį, priėmimas į komandą padės puoselėti nuolatinio tobulėjimo kultūrą.
„Papasakok apie paskutinį kartą, kai buvai sėkmingos komandos dalis. Kas lėmė komandos sėkmę?“
Kandidato nuomonė apie sėkmingą komandą gali daug pasakyti apie jų bendradarbiavimo stilių ir darbovietės vertybes. Ar jis akcentuoja efektyvią lyderystę, atvirą bendravimą ar bendrą viziją? Kandidato atsakymas gali padėti vadovams nustatyti, ar jo sėkmės apibrėžimas atitinka jų komandos dinamiką ir kultūrą.
„Ko tikiesi iš vadovo ir komandos?“
Šis klausimas atskleidžia kandidato lūkesčius darbovietei ir ar jie atitinka vadovo vadovavimo stilių. Kai kurie žmonės nori praktinio mokymo, o kiti vertina nepriklausomybę. Kandidato lūkesčiai komandos nariams gali padėti numatyti, ar jie prisidės prie naudingos ir bendradarbiaujančios aplinkos. Stiprus kultūrinis derinys skatina tarpusavio supratimą ir užkerta kelią nesutarimams.
Rasti darbuotoją, labiausiai tinkantį komandai, yra nemažiau svarbu, kaip ir kandidato įgūdžiai. Kai nauji darbuotojai atitinka komandos vertybes ir dinamiką, labiau tikėtina, kad jie turės daug pridedamosios vertės, efektyviai bendradarbiaus ir ilgainiui nepraras įsitraukimo.