
Toksiška darbo aplinka turi didelę įtaką tiek asmeninei sveikatai, tiek profesinei veiklai. Suprasti rizikas, susijusias su pavojinga darbo aplinka, yra labai svarbu tiek darbuotojams, tiek darbdaviams. Šiame straipsnyje pristatome aštuonis pagrindinius pavojus, susijusius su darbu toksiškoje darbo vietoje.
Padidėjęs streso lygis
Toksiška darbo aplinka dažnai sukelia aukštą streso lygį, dėl kurio darbuotojai pradeda jaustis pervargę ir išsekę, o tai galiausiai lemia darbuotojų perdegimą.
Prastėjanti psichinė sveikata
Prasta komunikacija, favoritizmas ar realybės neatitinkančius lūkesčius keliančios pozicijos gali neigiamai paveikti psichikos sveikatą ir sukelti nerimą ar depresiją.
Sumažėjęs produktyvumas
Darbuotojai, kurie negali susikaupti dėl toksiškos darbo aplinkos, dažnai prastai atlieka paskirtas užduotis ir yra mažiau produktyvūs.
Didelis darbuotojų kaita
Toksiška verslo kultūra verčia darbuotojus ieškoti geresnių galimybių, o tai daro neigiamą įtaką darbuotojų kaitai ir įdarbinimo išlaidoms.
Prasta fizinė sveikata
Toksiškose darbo vietose darbuotojai susiduria su streso padariniais, tokiais kaip galvos skausmai, nuovargis ar net širdies problemos.
Sumažėjęs pasitenkinimas darbu
Dėl nemalonių vadovų ar dėkingumo stokos sumažėja pasitenkinimas darbu bei kenčia bendra visų darbuotojų ir komandos moralė.
Komandiniai ginčai
Toksiškoje darbo aplinkoje komandinė veikla praranda produktyvumą, o tai lemia dažnesnius ginčus ir prastą bendradarbiavimą.
Ribotos karjeros augimo galimybės
Favoritizmas ar mentorystės trūkumas gali trukdyti darbuotojams toksiškoje darbo aplinkoje siekti karjeros augimo.
Sveikos įmonės kultūros skatinimas yra būtinas siekiant užtikrinti produktyvią ir teigiamą darbo aplinką, kuri skatintų gerovę ir profesinę sėkmę.