Ateities darbdavys
    Naujienų sąrašas

    Ateities darbdavio portretas – kokias tendencijas diktuoja darbo rinka?

    Ateities darbdavio portretas – kokias tendencijas diktuoja darbo rinka?

    Kalbant apie darbo rinkos ateitį, svarbu suprasti, kaip darbdavys turėtų atrodyti ir prisistatyti ateityje, kad pritrauktų potencialius darbuotojus. Šiandien kalbame su Stafferty Baltics generaline direktore Aušra Bendikaite ir klausiame, kokias tendencijas diktuoja darbo rinka ir kaip darbdaviai turėtų pasirodyti potencialiems darbuotojams ateityje.

    Ar galite pateikti savo įžvalgų, kaip darbo rinka Baltijos šalyse atrodė 2022 metais?

    „Darbo rinka nestabdomai keičiasi ir visas naujienas, apie kurias mes diskutuojame, jau galime vadinti nebe naujienomis,  o nauju standartu. Tokie reiškiniai, kaip nuotolinis darbas, tampa arba yra nebe privalumas, o higieninis faktorius, padedantis darbdaviui konkuruoti darbo rinkoje, kuri šiuo metu visiškai tarnauja darbuotojui arba potencialiam kandidatui.“

    Taigi, Jūsų nuomone, koks turėtų būti ateities darbdavys?

    „Konkurenciją dėl darbuotojų laimės tas darbdavys, kuris standartiškai siūlys nuotolinį darbą bei lankstų darbo grafiką, didžiulis pranašumas, jei darbdavys suteiks galimybę dirbti iš bet kurio pasaulio krašto. Taip pat reikėtų nepamiršti darbdavio, kuris nebijos darbuotojų kaitos ir sparčiai priims sprendimus, susijusius su naujais darbuotojais, taip pat darbdavys turėtų būti pasirengęs apmokyti naujus darbuotojus. Galiausiai, būsimas darbdavys neturėtų bijoti riboto darbuotojo kvalifikacijos lygio, t. y. darbdavys nereikalaus, jog darbuotojas išmanytų viską ir būtų žmogus-orkestras, o organizacijos struktūrą pritaikys taip, kad viskam nereikės per daug kvalifikuoto darbuotojo, o pakaks vieną ar dvi funkcijas išmanančio specialisto.“

    Ar darbdavys turėtų pabrėžti įdarbinimo proceso svarbą?

    „Taip, visame šiame kontekste įdarbinimo procesas yra labai svarbus. Visų pirma, kasmet didėja darbuotojų kaita. Noriu pabrėžti, kad įdarbinimo procesas dabar ilgėja dėl elementariausio darbuotojų trūkumo. Esami darbdaviai nepaleidžia darbuotojų, darbuotojų atranka perėjo į galvų medžioklę, o tai reiškia, kad mes vedame derybas bei atrankos procesą su kandidatais, kurie ne itin trykšta motyvacija keisti darbą. Dėl to labai didelis procentas kandidatų atsisako priimti darbo pasiūlymus.“

    Ar yra koks būdas darbdaviui užkirsti kelią darbuotojų trūkumui įmonėje?

    „Manau, kad darbdavys turėtų pradėti nuo atrankos proceso tobulinimo, tai didžiulis žingsnis į priekį sprendžiant darbuotojų trūkumo problemą. Taip pat darbdaviai neturėtų bijoti patirties neturinčių darbuotojų, ypač kai jie atrankos metu parodo motyvaciją įgyti naujų įgūdžių. Tokiu atveju darbdaviui neturėtų trūkti drąsos apmokyti naujus darbuotojus.“

    Pabaigai, ar galite pasidalinti patarimais darbdaviams, kaip pagerinti darbuotojų atrankos procesą?

    "Žinoma! Darbdavys turėtų labai aiškiai apibūdinti darbuotojo pareigas. Taip pat derėtų sutrumpinti kandidatui keliamų reikalavimų sąrašą iki 3 kriterijų, šis sąrašas tikrai gali būti ir mažesnis. Įdėkite daugiau pastangų ruošdamiesi darbo pokalbiams ir vieną kandidatą kalbinkite tik vieną kartą. Kritiškai svarbu neprarasti kandidato dėmesio, todėl greitai priimkite sprendimus, idealiausia tą pačią, ar kitą dieną. Įsivertinkite savo organizacijos galimybes vykdyti atrankos procesą objektyviai ir, esant poreikiui, naudokitės profesionalios atrankų agentūros paslaugomis.“
    Stafferty Corporate Websites
    Загрузка...
    Хочу в Stafferty!
    Загрузка...
    Заявка на услугу
    Загрузка...
    Logo Stafferty
    Загрузка...
    Logo Stafferty
    Загрузка...
    Logo Stafferty
    Загрузка...