Nuotoliu dirbančių darbuotojų įvedimas į darbą
  Naujienų sąrašas

  Nuotoliu dirbančių darbuotojų įvedimas į darbą: žingsniai produktyvumo ir įsitraukimo link

  Nuotoliu dirbančių darbuotojų įvedimas į darbą: žingsniai produktyvumo ir įsitraukimo link
  Autorė: Aušra Bendikaitė, Generalinė direktorė

  Veiksmingas darbuotojų įvedimas į darbą – labai svarbus įmonėms tam, kad jos galėtų sukurti tvirtą pagrindą ir padėti nuotoliniams darbuotojams sėkmingai vystytis nuotolinio darbo aplinkoje. Sukurdami gerą, struktūrizuotą įvedimo procesą, darbdaviai gali užtikrinti, kad nauji nuotoliniai darbuotojai jausis palaikomi ir pasirengę produktyviai prisidėti prie įmonės gerovės. Šiame straipsnyje apžvelgsiu pagrindines taktikas ir praktikas, kaip sėkmingai į darbą įvesti nuotoliu dirbančius darbuotojus.

  Aiškių komunikacijos kanalų sukūrimas

  Norint sėkmingai į darbą įvesti nuotoliu dirbantį darbuotoją, būtinas aiškus ir nuoseklus bendravimas. Darbdaviai turėtų suteikti naujiems darbuotojams išsamią informaciją apie organizaciją, jos misiją, vertybes ir nuotolinio darbo politiką. Norėdami palengvinti reguliarius susitikimus ir puoselėti priklausymo jausmą, naudokite skaitmenines komunikacijos technologijas, tokias kaip el. paštas, žinučių ir vaizdo pokalbių platformos. Užtikrinkite, kad nuotoliniai darbuotojai turėtų prieigą prie pagrindinių įmonės kontaktų, pavyzdžiui, žmogiškųjų išteklių specialistų ir vadovų, kurie galėtų atsakyti į visus klausimus ar padėti spręsti problemas, kurios jiems gali kilti viso proceso metu.

  Struktūrizuoto įvedimo į darbą plano sukūrimas

  Geras įvedimo į darbą planas yra labai svarbu tam, jog nuotoliu dirbantys darbuotojai suprastų savo pozicijas, atsakomybę ir įmonės lūkesčius. Pateikite išsamų orientacinį planą, į kurį būtų įtraukta įmonės politika, procesai ir atitinkama dokumentacija. Norėdami supažindinti nuotolinius darbuotojus su savo komandos nariais, paaiškinti  užduotis ir nustatyti veiklos tikslus, suplanuokite virtualius susitikimus ar mokymus. Paskirkite mentorių, kuris padėtų naujiems darbuotojams pirmąsias dienas ar savaites susigaudyti įmonės kultūroje ir procesuose.

  Technologijų ir nuotolinių įrankių panaudojimas

  Nuotolinis įvedimas į darbą reikalauja efektyvaus technologijų ir nuotolinio įrankių naudojimo. Darbdaviai turėtų aprūpinti nuotolinius darbuotojus įrankiais ir programine įranga, kurių jiems reikia, kad jie galėtų sėkmingai atlikti savo darbą. Norėdami palaikyti sklandų bendradarbiavimą ir informacijos mainus, naudokite projektų valdymo įrankius, komunikacijos platformas ir dokumentų dalijimosi sistemas. Nuotoliu dirbantys darbuotojai turėtų turėti galimybę mokytis virtualiose mokymosi platformose, internetiniuose seminaruose ar mokymų platformose, kad ugdytų savo pozicijoms reikalingus įgūdžius. Pasitelkę technologijas, darbdaviai gali įveikti geografinę atskirtį ir sukurti artumo jausmą tarp jų ir nuotolių dirbančių darbuotojų.

  Priimančios ir laukiančios aplinkos sukūrimas

  Labai svarbu puoselėti draugišką ir įtraukiančią verslo kultūrą, kad nuotoliu dirbantys darbuotojai jaustųsi įsitraukę ir vertinami. Skatinkite komandų prisistatymus, virtualius renginius ir komandos formavimo veiklas, kad nuotoliu dirbantys darbuotojai turėtų visas galimybes bendrauti su savo kolegomis. Skatinkite atvirą bendravimą ir suteikite galimybę nuotoliu dirbantiems darbuotojams perduoti savo idėjas, problemas ir pastabas, reguliariai pripažinkite ir apdovanokite jų pasiekimus – tai padės sukurti sveiką darbo atmosferą.

  Nuolatinis palaikymas ir tobulėjimo galimybės

  Norėdami klestėti savo darbe, nuotoliu dirbantys darbuotojai reikalauja nuolatinės paramos ir tobulėjimo. Tam derėtų suplanuoti reguliarius rezultatų aptarimus tam, jog būtų paprasčiau pateikti atsiliepimus ir nurodymus bei išspręsti problemas. Suteikite nuotoliu dirbantiems darbuotojams profesinio tobulėjimo galimybes, pvz., prieigą prie internetinių mokymo programų ar internetinių seminarų, skatinkite juos dalyvauti „networkinimo“ renginiuose ir virtualiuose industrijų renginiuose. Taip darbdaviai demonstruoja savo įsipareigojimą nuotoliu dirbančių darbuotojų augimui ir sėkmei investuodami į jų tobulėjimą.

  Darbdaviai gali užtikrinti, kad nuotoliu dirbantys jaustųsi gerai, įsitraukę ir pasiruošę prisidėti prie įmonės sėkmės nuo pat pradžių, taikydami mūsų pateiktus patarimus. 
  Stafferty Corporate Websites
  Загрузка...
  Хочу в Stafferty!
  Загрузка...
  Заявка на услугу
  Загрузка...
  Logo Stafferty
  Загрузка...
  Logo Stafferty
  Загрузка...
  Logo Stafferty
  Загрузка...